Webmaster Geliştiricileri İçin 10 Farklı Chrome Eklentisi

İçerikler

Google Chrome, en çok kullanılan internet tarayıcısı olmasının yanı sıra geliştiriciler tarafından en çok seçenek edilen ve eklentilerle kolayca özelleştirebileceğimiz bir internet tarayıcı. Webmaster veya geliştirici olarak paylaşacağımız eklentilerle Google Chrome’u standart formundan uzaklaştırıp yükünüzü en üye indiren gelişmiş bir internet tarayıcısına çevirebilirsiniz;

SEO for Chrome

Chrome SEO, şimdiye kadar geliştirilmiş eklentilerin içinde hem en ayrıntılısı hem de Webmaster’ların ihtiyaç duyabileceği tüm verileri sunan gelişmiş bir Google Chrome eklentisi. İstediğiniz internet sitesinin tüm ayrıntılarını size sunabilme kabiliyetine sahip olan eklenti, anahtar kelime araştırma aracı, backlink ve pagerank başta olmak üzere sitenin lokasyonuna kadar tüm verileri size sunarak SEO bulgununda en yakın yardımcılarınızdan biri oluyor. Üstelik SEO for Chrome ile her şey tek tık kadar uzakta.

SEO for Chrome’u İndirmek için Tıklayınız

Webmaster Sitebox

Kolay ve tesirli Google Chrome eklentilerinden biri olan Webmaster Sitebox, yer imlerinizdeki kalabalıktan kurtulmanız için tasarlanmış internet siteleri kutusudur. Webmaster Sitebox’un içerisinde Webmaster’ların günlük olarak kullandığı AdSense, Adwords, Webmater Tools, Keyword Tool, Icon Finder vb. siteleri bulunuyor. Hem sizi yorulmaktan kurtaran hem de tarayıcınızı yormayacak bu eklenti sayesinde günlük olarak eriştiğiniz servislere tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Webmaster Sitebox’ı İndirmek için Tıklayınız

Web Developer

Web developer, tasarım üzerinde gerçekleştireceğiniz farklıklardan tutun SEO analizine kadar her Webmaster’ın günlük olarak kullanabileceği bir Google Chrome eklentisi. Kırık linkler ve görselleri bulmaktan, CSS’i tertip etmeye kadar aklınıza gelip gelebilecek tüm araçlar Web Developer’ın içerisinde sizi bekliyor.

Web Developer’ı İndirmek için Tıklayınız

Lightshot

Bilgisayarınızda harici ekran kırpma aracı kullanmıyorsanız yada Google Chrome üzerinden alacağınız ekran görüntülerini çok daha pratik ve zahmetsiz olarak yapmak istiyorsanız Lightshot tam bu iş için biçilmiş kaftan. Eklenti tam ekran veya yalnızca yerel Screnshot’lar alabildiği gibi alınan Screenshot’ları upload edip size paylaşmak için bir linkte sunuyor.

Lightshot’u İndirmek için Tıklayınız

SEO & Website Analysis

SEO & Website Analysis, WooRank tarafından sunulan istediğiniz internet sitesini anlık olarak çözümlemenize yardımcı gelişmiş bir eklentidir. SEO ve genel tahlilleri yapan eklenti toplamda 50 değişik kriteri göz önünde bulunduruyor ve tatmin edici neticelerle karşınıza çıkıyor, üstelik çokta hızlı.

SEO & Website Analysis’i İndirmek için Tıklayınız

Csscan

Csscan, istediğiniz web sayfası üzerinde CSS incelemesi yapmanıza ve meseleleri kolayca bulup onarmanıza yardımcı olan Google Chrome eklentisidir. CSS elementlerini sadece farenizi üzerine getirdiğiniz anda bulan eklenti tıkladığınızdaysa CSS değeriyle alakalı bilgileri size sunuyor. CSS tertip etmesi yapan ve tasarım işleriyle uğraşan tüm Webmaster’ların Chrome’unda Csscan kesinlikle bulunması şart olan eklentilerden.

Csscan’ı İndirmek için Tıklayınız

Shareaholic for Google Chrome

Shareaholic, rastgele bir sayfayı tek tıkla 100’ün üzerinde sosyal ağ ve serviste arkadaşlarınızla veya direk paylaşmanıza yardımcı olan Google Chrome eklentisidir. Favorilerinizi kendinizin belirleyerek özelleştirebileceği Sharecolic, bu arada Google tarafından oluşturulmuş kısa linkler elde faktörün de en kolay yolu.

Shareaholic’i İndirmek için Tıklayınız

Resolution Test

İstediğiniz web sayfalarını farklı ekran çözünürlükte test edip, orataya çıkan görüntünün nasıl olacağını görmenize yardımcı olacak ekran çözünürlüğü test eklentisidir. Bilhassa internet sitelerinizin farklı aletler ve ekran çözünürlüklerinde nasıl göründüğünü merak ediyorsanız Resolution Test’i kaçırmayın.

Resolution Test’i İndirmek için Tıklayınız

Web Developer Checklist

Web geliştiricilerinin sıklıkla kullandığı eklentilerden biri olan Web Developer Checklist, internet sitenizin her şeyiyle hazır olduğuna emin olmanız için düşünülüp geliştirilen eklentilerden. İçerisinde bir hayli kriteri barındıran Web Developer Checklist ile artık unutulan ve yarım yapılan internet sitelerine son.

Web Developer Checklist’i İndirmek için Tıklayınız.

Alexa Traffic Rank

Alexa Traffic Rank, bulunduğunuz internet sitesinin Alexa vaziyetini ayrıntılı olarak öğrenmenize yardımcı oluyor. Alexa rank’ini ülke ve küresel olarak karşınıza getiren Alexa Traffic Rank, Alexa kontrollerinde yükünüzü fazlasıyla azaltacak eklentilerden.

Alexa Traffic Rank Tıklayınız.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Webmaster Forumu İle İlgili Herşey!

Webmaster Forumu Nasıl İyi Yerlere Gelir ?

Webmaster Forumlarında Hangi Renkler Ağırlıklı Olmalı ?

Webmaster Forumu Kurmak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir ?

Webmaster Forum Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Webmaster Forumu İçin Hangi Altyapı Kullanılmalı ?

Webmaster Forumu Açarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Webmaster Forumu Yöneticilerinde Olması Gereken Özellikler

Webmaster Forumu Nedir ?

Google Webmaster Tools Nedir?

Elinizdeki Websitelerini Daha Kolay Satın

Forumları Forum Yapan Nedir ?

Forumunuza Maskot Belirleyin

Forumunuzdaki Yetkileri Belirleyin

Forumu Kurmak İçin İlk Adımı Atma Vakti

EticaretGünlüğü’nün 5N1K’sı

Bunlar da ilginizi çekebilir !