Türkiye’nin En Orijinal E-Ticaret Girişimi: Gidenlerdenkalanlar

gidenlerden-kalanlar-

İçerikler

Bu yazımda sizlere en duygusal e-ticaret girişimi olarak anılan gidenlerdenkalanlar.com’dan bahsedeceğim. Sessiz sedasız duygusal bir girişim olarak kurulan site, geçtiğimiz aylarda kurucusunun Beyaz Show’a çıkmasının ardından daha geniş kitleler tarafından bilinmeye başladı. Sitenin özelliği ise eski sevgiliden geriye kalan eşyaları ihtiyaç sahiplerine ya da bu ürünlere ilgi duyan kişilere herhangi bir ücret talep etmeden sadece kargo masrafını karşılaması kaydıyla ücretsiz olarak göndermesi. Bu durumu atıl durumda olan eşyaların değerlendirilerek ihtiyaç sahiplerinin sevindirilmesi olarak mı görürsünüz yoksa eski sevgiliyi hatırlatan istenmeyen hatıralardan kurtuluş mu dersiniz bilemiyorum.

Sitede yer alan ürünler için herhangi bir ücret talep edilmediğinden beğenilen ürün, gidenlerden.info@gmail.com adresine mail atılarak talep ediliyor. Kesin bilgi olmamakla birlikte sanırım ilk mesaj atan kişi istediği ürüne sahip oluyor.

Tartışmasız sektörün en orijinal ve yaratıcı fikrine sahip olan sitede birbirinden ilginç ürünler listeleniyor. Buna karşın siteyi incelediğimizde ürün çeşitliliğinin az olması gözümüzden kaçmadı. Bana kalırsa bu tatlı girişime eski sevgililerden geriye kalan eşyaları göndererek destek olabilir hem de bu sayede değerlendirilmelerini sağlayabiliriz.

Şu an ticari bir amacı olmayan bu girişim ilerde ürünler için belli bir ücret talep ederek işi ticarete döker mi sorusunun cevabını ise bekleyip zamanla hep birlikte göreceğiz.

Şimdi gelin hep birlikte gidenlerden geriye kalan bu birbirinden ilginç ürünlerin bazılarına göz atalım.

1- Sürekli Eski Sevgiliyi Hatırlatan Arkadaş

gidenlerden-kalanlar-eski-sevgiliyi-hatırlatan-arkadasAyrılık sonrası yaşanan sancılı sürecin atlatılmasında büyük emeği olan bu arkadaş, bıkmadan usanmadan tüm hikâyeyi en ince detaylarına kadar dinlemiş. Başı yeterince şişirilmiş ve yıpranmış durumda olan bu arkadaş ihtiyaç kalmadığı için satılık. Sitede verilen bilgiye göre hala kullanılabilir durumda.

2- Banat Diş fırçası

gidenlerden-kalanlar-banat-dis-fırcası

Eski sevgili tarafından az kullanılmış.

3-Sahte Nike Erkek Çorabı

gidenlerden-kalanlar-corap

Eski sevgili tarafından az giyilmiş.

4-Erkek Kedi

gidenlerden-kalanlar-kedi

Eski sevgili tarafından sevilmiş. Aşıları tam. Eğitimli ve oldukça sevimli.

5-Aqua Fres Lens Suyu (Seyahat Boyu)

gidenlerden-kalanlar-lens-suyu

Eski sevgili ile birlikte gidilen tatillerden kalma. Kullanılmamış.

Bunlar da ilginizi çekebilir !