Quandoo Türkiye’deki faaliyetlerine son veriyor

Avrupa’nın en hızlı büyüyen online restoran rezervasyon servislerinden Quandoo türkiye pazarından çekiliyor. Konuya yakın kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre bir süredir Türkiye’deki operasyonlarında küçülmeye giden Quandoo, 1 Ağustos itibarı ile kalan çalışanlarının da işine son verdi.

Berlin merkezli Quandoo 1 Ağustos 2012’de faaliyetlerine başlamış ve Türkiye pazarına 2013 ortasında giriş yapmıştı. Hızla küreselleşmesiyle adından söz ettiren atılım, geçtiğimiz sene Japonya merkezli Recruit Holdings tarafından satın alındı. Quandoo’nun hali hazırda, yüzde 7 oranında ortağı olan Recruit, şirketin kalan hisseleri için tamamı para olmak üzere yaklaşık 200 milyon euro ödedi. Bu satın almadan sonra hızla büyümeye devam ettiğini paylaşan Quandoo, geçtiğimiz Mart ayında son bir yılda restoran sayısı açısından yüzde 117 büyüdüğünü; online rezervasyon ağında ise 13 bin 500 restorana ulaştığını duyurmuştu.

Quandoo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Philipp Magin’in bir süre önce Türkiye’den başlayarak ona yakın pazardan çekilen Groupon’un kurucu ortaklarından olması ve şirketin bir dönem CEO’luğunu yapmış olması ise ilginç bir not.

Online restoran rezervasyonu tarafında küresel rekabet hızla yükseliyor ve memleketimiz de bundan pay almaktadır. Son birkaç yıl içerisinde yerel oyuncularla birlikte büyümeye odaklanan çok sayıda girişim, Türkiye pazarına giriş yapmıştı. Birçoğu anlaşmalı restoranlarda indirimli yemek yoluyla yeni müşteri edinen girişimler, puan toplama gibi avantajlarla sadık bir kitle oluşturmaya çalışsa da bunun uzun vadede ne kadar yeterli olacağı soru işareti.

Quandoo’dan ile konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Teknoloji kategorisindeki tüm paylaşımlarımız

Araç çağırma servisi Didi Chuxing, Uber’in Çin operasyonunu satın aldı

Teknoloji Firmaları İçin E-ticaretlerini Canlandıracak Fikirler

Teknoloji Bağımlılığı ve TÜRKİYE

Mobil Teknoloji Zirvesi 2016

G Teknolojisi Nedir? Tarihsel Gelişimi Nasıldır?

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’nın Sağladığı Destekler

Hepsiburada teknoloji üssü projesini hayata geçiriyor

EticaretGünlüğü’nün 5N1K’sı

Yazılımcı mı? Donanımcı mı? Olmalı

Anket Doldurma Sitesi Anketlio NediR?

Dünyanın En Ucuz Mini Bilgisayarı Arduino

Webview Nedir ?

Bill Gates’in Bilinmeyen Yönleri

IPhone 7’nin çok satılacağı düşünülmekte!

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

Tedarik Zinciri Yönetimi

TÜİK Verilerine Göre İhracat % 10,2 Düşüşte

Bunlar da ilginizi çekebilir !