oBilet, uçak bileti satışına başladı !

xobilet-ekran-goruntusu_d300.jpg.pagespeed.ic.IPLj2_cUju

 

oBilet, anlaşmalı olduğu seyahat firmalarının otobüs biletlerini, kullanıcılarına sunduğu web ve mobil platform üzerinden satan bir pazar yeri diyebiliriz. 2016 yılı içinde 2,4 milyon civarında otobüs bileti satmayı başaran atılım, kurucu ortakların verdiği bilgiye göre hem web sitesi hem de mobil uygulaması üstünden sattığı otobüs biletleriyle Avrupa ve Orta Doğu’nun en çok otobüs bileti satan platformu durumuna gelmiş.

Kullanıcılarına sunduğu 7/24 alıcı hizmetleri, iptal edilen bilet için kesintisiz iade ve her platformdan kolayca bilet satın alabilme bunun gibi özelliklerle öne çıkmaktadır.

Girişim, kısa bir zaman öncelikle otobüs biletine göre dinamik fiyatlandırma yapılabilmesi, seyahatten daha erken satın alma motivasyonu ve daha yüksek komisyon oranlarıyla dikkat çeken uçak bileti satışına da başlamış.

Aldığımız bilgiye göre ağırlıklı şekilde yurtiçi biletlerine odaklanacak olan oBilet’in Uçak bileti satışı hem web sitesi hem de bugüne kadar 1,6 milyon defa indirilen mobil uygulamalarında aktif hale gelmiş halde.

2016’da 54 milyon ziyaret, 240 milyon arama ve 2,4 milyon bilet satışı…
oBilet Kurucu Ortağı Yiğit Gürocak, geçtiğimiz sene 54 milyon ziyaret alıp 240 milyon aramaya ev sahipliği yaptıklarını paylaştı. 2,4 milyon otobüs bileti satan oBilet, 2016 yılını 118 milyon TL’lik bir hacimle kapatmış.

Otobüs biletine göre daha düşük bir işlem hacmine (yurtiçinde) sahip olsa da daha karlı bir saha olan uçak bileti işine giren oBilet, 35 kişilik bir ekiple operasyonlarını sürdürüyormuş. Ülkemizin dikkat çeken seyahat ve pazar yeri girişimlerinden birisi olan oBilet’i takip etmeye devam edeceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !