Makinaparkuru.com İş Makinası Kiralama Deneyimini Değiştiriyor

makinaparkuru_gorsel_logo-eticaretgunlugu

İş makinası ve inşaat ekipmanı kiralama platformu Makinaparkuru.com, Türkiye’nin iş makinası kiralama alışkanlıklarını değiştiriyor. 2016 Mayıs’ında, ‘kiralık iş makinası ve ekipman sahipleri ile iş makinası kiralamak isteyen inşaat firmalarını buluşturan’ sistemde, kurulduğu günden itibaren 200’den fazla iş makinası kiralandı.

makinaparkuru_gorsel_1347x449-eticaretgunlugu

Türkiye’de iş makinası sahiplerinin en sık dile getirdikleri sorunların başında, park halinde boşta duran iş makinası ve inşaat ekipmanları için yeni müşterilere ulaşarak ek gelir elde etmek geliyor. İş makinalarının yüzde 95’inin boş durduğu gerçeği ile ortaya çıkan tablo oldukça yüklü bir maliyet üreten bir iş makinası sahipliği durumunu ortaya koyuyor. Makinaparkuru, gün içinde kullanılmayan iş makinalarının ve inşaat ekipmanlarının kiralanmasını sağlayarak iş makinası sahiplerinin maliyetlerini azaltmayı ve gelir elde edecekleri bir ağ oluşturmayı hedefliyor.
Makinaparkuru’nun getirdiği yenilik, oldukça yorucu kağıt işleriyle özdeşleşen geleneksel iş makinası kiralama şirketlerinden farklı olarak, iş makinası sahibi kişi ve kurumların kendi iş makinalarını yalnızca günlük değil saatlik, haftalık ve aylık olarak da kiralamasını sağlaması. İş makinası kiralamak isteyenlerin daha uygun fiyatlı ve daha geniş bir tedarikçi ağı ile karşılaştığı bir platform olmasının yanında, iş makinasını kullanmaya vakit bulamayıp ek gelir yaratmak isteyen iş makinası sahiplerini buluşturmak için harika bir fırsat sunmaktadır.
Paylaşım ekonomisi modeline inanarak, ‘tüm iş makinası ve inşaat ekipmanı sahiplerinin makina ve ekipmanlarını kiraya verebileceği bir uygulama geliştirmek için’ yola çıkan makinaparkuru.com, faaliyete geçtiği 2016 Mayıs ayından bugüne iş makinası ve inşaat ekipmanlarını kiraya vermek isteyenlerle, kiralamak isteyen inşaat firmalarını buluşturarak 200’den fazla kiralamaya ulaştı.

İlginizi çekebilecek yazılar !

Ülkemizde Girişimcilik

Girişimcilik ve Yatırım Süreçleri

Girişimcilik Nedir? Nasıl Başarılı Girişimci Olunur?

Girişimci olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

iyisahne.com’un aldığı yatırım tutarı 5 milyon TL’ye yükseldi !

Kurban Bayramı yaklaşırken, doğru e-posta pazarlama ile e-ticaret satışınızı arttırın

Girişimcilere müjde Kuruluşta şirket ana sözleşmeleri NOTERde tasdik ettirilmeyecek !

Acun ILICALI’nın Başarısının Sırları

İyi bir eticaret yazılımı nasıl olmalıdır?

Ülkemizde günlük 1’den fazla ürün satan e-ticaret firması sayısı 1000 civarında

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !