Kripto Para İşletmeleri için İlk Banka Açıldı: Polybius Bank

logo-b

 

Son zamanların her geçen gün kıymet kazanan kripto nakit teknolojisi adına mühim bir büyüme gerçekleşti. Kripto paranın anlamının ve kullanım alanlarının daha hala net anlaşılamaması nedeni ile bir aşırı işletme ve proje sahipleri ön yargı ile yaklaşım halinde, lakin bu kripto nakit ticareti adına Polybius Bank ciddi bir hamle ile geleneksel bankacılık hizmetlerine karşı bu gelişime ön ayak oldu ve ilk kripto para bankası şekilde hizmete başlanıyor.

Polybius Bank’ın en büyük avantajı ise kripto para ticaretini ve bu teknolojiyi iyi bilen kişiler vasıtası ile kurulmasıdır. Bu nedenle her hangi bir problem sırasında bu teknolojinin kurucuları size artı bir güven hissi sağlamaktadır.
Polybius Bank’ın en önemli özelliği kripto paralara dayanan kazanç planları oluşturmak , kripto nakit teknolojisini kullanarak şahsi kimlik tespiti yaparak özel ve kamu kuruluşlarının eksikliklerini gidermek, kripto paralar ile denetim altına kredilerin devamlılığını sağlamak öne çıkmaktadır.

Polybius Vakfı’nın kurucu ortaklarından Ivan Turygin, geleneksel bankaların katı tutumlarının olduğunu şu biçimde dile getiriyor:

“3 yıl önce madencilik ekipmanı pazarladığımız şirketimiz için geleneksel Estonya bankalarından birinde hesap açmaya çalıştığımız süre ilk defa bir anlayış eksikliği ile karşı karşıya kaldık. Bankaların korku ve yanlış düşünceleri o kadar mühim ve büyüktü ki, meşru bir işi dahi şüpheli firmalardan ayırt etmek için meseleyi anlamak yerine tam olarak inkar etmeyi tercih ettiler.”
Blockchain teknolojileri ve kripto para ticareti sahalarında faaliyet gösteren kuruluşlar ile arkadaş olabilmek için bir banka kurma fikri 2016’dan bu yana düşünülüyordu ve 2017 başında Polybius Vakfı bu düşünceyi gerçeğe çevirdi.

Polybius Bank; kripto para ödeme servisi CryptoPay, blockchain şirketi HashCoins ve Ethereum smart contracts geliştiricisi AmbiSafe bunun gibi alanlarında deneyimli şirketlerle işbirliği içinde, bununla birlikte legal ve finansal anlamda bu ekosisteme katkıda bulunmak için çalışıyor.

  Bitcoin 4000 $'ı nasıl geçti temelleri neye dayanıyor ?

Şu anda Polybius Bank Avrupa Birliği ülkelerinden bir tanesi olan Estonya’da kayıt altına alınmış tescilli bir bankadır.

Bir banka inşa edeceğimi düşündüm, ama gerçekte bir BT şirketi kurdum.

Oleg Tinkoff