• YARIM ALTIN
  989,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9446
  % -0,02
 • € EURO
  6,5534
  % 0,01
 • £ POUND
  7,7676
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  0,8572
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0946
  % 0,21
 • BITCOIN
  53969,658
  % 5,13
 • BIST 100
  120.149,7000
  % -1,63

Kolay Yoldan Kod Yazma Programları

Kolay Yoldan Kod Yazma Programları

Kod yazmak, gerçekten de büyük bir ustalık, hafıza ve hüner dileyen olaylardan biri. Nerdeyse bir yabancı dili öğrenmekten çok fazla daha zor olan kodlama dilleri, pek çok yazılım mühendisinin de gelir kaynağı. Kodlar ile zaman zaman birbirinden işlevsel programlar, zaman zaman da güzel oyunlar yapılabiliyor. Şimdi gelin, bu güzel yazılımların hangi programlardan çıktığına bir göz atalım.
Öncelikle kod yazmak için uygulanan programlara “Kod Editörü” adı verilmektedir. İsmi üstünde kodları düzenlemeye yarayan bu editörler, yazılan dile göre sınıflandırılır ve bu yazılım dilindeki hazır kod şablonlarını da kod yazılımcısına sunarak işlerin daha da kolaylaşmasını sağlar. Kod yazan çeşitli editörler kod yazılabilirken bu işi uzman ve hızlı bir şekilde yapmak isteyen insanların ilk tercihi Adobe Dreamweaver. Bu yazılım, Adobe lisansında satışa sunulan bir kod edit programı. Pek çok  yazılım ve kodlama diline ait kütüphaneleri de içerisinde bulunduran bu editör, satırlarda herhangi bir hata olduğu zaman hata vererek bu hatayı size bildiriyor. Bu sayede hatalı yazdığınız kodları kısa süre zarfında onarabilirsiniz.
Öteki bir kod yazma programı ise Notepad . Bu editör de genel olarak alt düzey kodlayıcılar vasıtası ile tercih edilen küçük boyutlu bir program. 1 GB’lık Dreamwaver’in beraberinde doğaldır ki de 37 MB’lık bu editör sönük kalıyor. Dolayısıyla eğer yazılım bilginize çok güvenmiyor ve her zaman yanınızda olan bir editör arıyorsanız Dreamwaver’i, orta derece bir kodlayıcı iseniz Notepad ’ı, profesyonel olduğunuzu ve hiç bir şekilde yardım istemediğinizi düşünüyorsanız da Not Defteri isimli Microsoft uygulamasını önerebiliriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !