• YARIM ALTIN
  989,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9451
  % -0,03
 • € EURO
  6,5508
  % -0,03
 • £ POUND
  7,7664
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  0,8570
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,0945
  % 0,15
 • BITCOIN
  53264,305
  % 3,81
 • BIST 100
  120.149,7000
  % -1,63

Güncel Seo teknikleri nasıldır?

Güncel Seo teknikleri nasıldır?

SEO Çalışmalarınıza Ne Kadar Hakimsiniz?

SEO denildiğinde, çok fazla değişik teknik ve işlemlerden söz edilmesi gerekir. Öyle ki sitenin Google gözünde iyileştirilmesi adına var olan sitenin durumuna ve hangi sonuca ulaşılmak isteniyorsa o hedefe yönelik işlemlerin yapılması gerekir. Bu sayede yapılacak SEO’nun siteye etkisi görülerek, çalışmalardan verim alınabilir.

SEO Türleri

SEO çalışmalarında insanların hevesleri ve sitenin özelliğine göre üç grupta yapılacak işlemleri toparlamak mümkündür. Buna göre bir site için yapılacak çalışmalarda öncelikli olarak kategori seçilerek, bu doğrultuda çalışma yapılmalıdır. Bunu üç ana grupta toplayabiliriz.

E Ticaret siteleri için SEO
Ziyaretçi için SEO
Bilgi için SEO

E Ticaret siteleri için SEO

E ticaret siteleri için normal bir blog sitesine uygulanacak yöntemler geçerli olmayacaktır. Bu bakımdan web site sahiplerinin de bu konu için bilinçli olması gerekir. Doğru talepler ve ne istediğini bilen bir web site yöneticisine SEO uzmanı vasıtası ile verilecek destek ile başarıya daha kolay bir şekilde ulaşılabilir.

E ticaret sitelerinde rakiplerin önüne geçmek, satış arttırmak amacıyla çalışmalar yapılır. Bu kapsamda uzmanın ayrıntıları dahilinde e ticaret sitesine yönelik ciddi güçlendirmeler yapılmaktadır.

Ziyaretçi için SEO

Ziyaretçi odaklı çalışmalarda ise asıl amaç siteye daha çok kişinin giriş yapılmasının sağlanmasıdır. Bu noktada ise hem iç SEO hem de hariç SEO çalışması yapılmalıdır.

Bilgi için SEO

Bilgi için SEO’da ise mühim olan rehber niteliğinde bir içeriğe sahip sitenin oluşturularak, iyi bir pozisyona getirilmesidir. Bu manada sitelerin niyetleri, SEO çalışmalarını yönlendiren en önemli kriterler arasında yer alıyor. Bu noktada belirtildiği bunun gibi site sahibi nasıl bir duruma gelmek istiyorsa, amaç belirlendikten sonra bütün çalışmalar SEO uzmanının bu yönde hazırlanacağı proje doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Her Sitede özel plan uygulanmalıdır !

Her bir çalışmada, farklı teknikler ve çalışmalar uygulanır. Google, bu alanda profesyonel olmayan şahısların fark edemediği ve kullanamayacağı çok çeşitli özel servise sahiptir. Aynı zamanda bu servislerin kullanması da farklıdır ve yapılacak her bir işlemin yetkin, bu alanda deneyimli insanlarca yapılması gerekebilir. İşletme kaydı, semantik(anlam bilim), AMP (web sitelerinin mobil cihazlarda çok daha hızlı çalışmasını sağlamak amacı ile kurulan bir framework çalışmasından ibarettir) benzeri pek çok yeni teknik kullanıma sunulurken, aynı zamanda yapılacak işlemlerin güncel kurallara göre yapılması gerekir.

Oyunu Kurallara Göre Oynayın!

SEO çalışmalarında hedef Google gözünde yükselmek ve aynı zamanda sitenin hedef kitleye ulaşmasını sağlamaktır. Fakat oyunun kurucusu Google olduğu için oyun kurallarına sadık kalınması gerekir. Oyunu kurallara göre oynanması adına, güncel kuralların öncelikli olarak öğrenilmesi gerekir. Böylece oyunda kazanan taraf olabilirsiniz. Fakat güncel kuralları, alternatifleri bilmiyorsanız oyundan galip bir biçimde ayrılmanız yoğun şekilde zor olacaktır. Bu açıdan web sitenizin iyi bir hale gelmesi adına yapılacak SEO işlemlerinde yetkin bir deneyimli ile çalışmanız bu açıdan avantaj sağlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !