• YARIM ALTIN
  989,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9458
  % -0,01
 • € EURO
  6,5547
  % 0,03
 • £ POUND
  7,7699
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  0,8570
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,0945
  % 0,16
 • BITCOIN
  53928,135
  % 4,69
 • BIST 100
  120.149,7000
  % -1,63

Google’da üst sıralara çıkmak için ne yapmalı !

Google’da üst sıralara çıkmak için ne yapmalı !

Sitenizin google’de üst sıralarda çıkması için girmiş olduğunuz içerikler çok önemlidir. İçeriğin giderek daha da artan önemi ile birlikte, içerik açısından ziyaretçileri doyurabilen siteler ön plana çıkartmaktadır. Bu anlamda sitenin algoritmasını da buna göre şekillendirmektedir. Makaleler, içeriğin temelini oluşturan yazılar olmaları ile birlikte her türlü konular üzerine yazılabilmektedir. Maddenin yapı taşı atom olduğu gibi bir sitenin yapı taşına da bu sayede makalelerdir diyebilmemiz mümkün hale gelmektedir.

Google’da Üst Sıralara Çıkmak

 

İçeriklerinizde  profesyonellik vazgeçilmez bir durumdur. Profesyonellikten kasıt; ziyaretçilerin işine yarayacak bilgiler ile yazılmış olmalarıdır. Bu durumdan uzak şekilde hazırlanırsa, ziyaretçiler ne aradıkları bilgiye ulaşabilirler ne de siteden memnun kalırlar. Özellikle yeni açılan sitelerin gelişiminde makaleler, oldukça büyük bir paya sahip olmaktadırlar. Eğer siteniz gelişim aşamasında ise konusunda uzmanlaşmış kişiler ile çalışmanızda büyük faydalar olacaktır. Zira profesyonel ellerde yazılan makaleler içerik açısından doyurucu oldukları gibi okunaklı bir şekilde yazılmaları itibari ile ziyaretçi dostudur.

 

Bir makalenin profesyonel olarak yazılmasında elbette önemli detaylar bulunmaktadır. Detayların başında anahtar kelimelerin makale içindeki kelime sayısına oranı ve alt başlıklar oluşturulmasıdır. Bununla birlikte makaledeki ön plana çıkan kısımların renklendirilmesi gibi püf noktalar sayesinde makale çok daha etkili bir şekilde kullanıcılarla buluşmaktadır.

 SEO ve Makale İlişkisi

Günümüzdeki SEO anlayışı, içerik üzerine yoğunlaşan bir kavram olmakla birlikte SEO ve Makale bir bütün olarak kabul edilmektedir.

Google’de üst sıralarda yer almak için pek çok ilave edilmesi gereken detay mevcuttur. Makalelerin bu denli ön plana çıkması aslında birdenbire alevlenen bir konu değildir. İçerik geçmişten günümüze en önemli kriter olarak göz önünde bulundurulmaktadır. İnternet sektörü içerisinde bulunan bazı siteler veya kullanıcılar, SEO kavramını çarpıtarak site sahiplerini yıllar boyu farklı konulara yoğunlaştırmışlardır. Sürü psikolojisinin etkili olması ile birlikte site sahiplerinin büyük bir bölümü içerik doyuruculuğu konusunda beklentileri karşılayamamışlardır. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, başarılı internet siteleri başarılı içerikler ve makaleler ile oluşturulur!

Bunlar da ilginizi çekebilir !