• YARIM ALTIN
  989,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9436
  % -0,03
 • € EURO
  6,5524
  % 0,00
 • £ POUND
  7,7694
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  0,8570
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,0945
  % 0,12
 • BITCOIN
  54049,115
  % 4,99
 • BIST 100
  120.149,7000
  % -1,63

Filezilla Kurucusu Kimdir? Nedir, Ne İşe Yarar ?

Filezilla Kurucusu Kimdir? Nedir, Ne İşe Yarar ?

Şayet bir internet sitesi geliştiricisiyseniz, zaten Filezilla programını bilirsiniz ve program hemen hemen sizin hayatınız olmuştur. Sebebi ise bir internet sitesi geliştirirken yanınızda olan en büyük yardımcınız Filezilla olmaktadır. FTP’ye erişirken, dosya aktarımı ve düzenleme işlemleri yaparken sizlere kolaylık sağlayan Filezilla, aynı zamanda sitelerinizin bilgilerini kaydederek tekrar istediğiniz zaman çok hızlı bir şekilde giriş yapabilmenize de olanak sağlıyor.

Bu programın geliştiricisi ise Kanada’lı Tim Kosse. Filezilla’nın geliştirilmeye başlandığı ilk zamanlarda sırf bir proje ödevinden ibaret olduğunu söyleyen Kosse, o zamanlar bu projeye iki arkadaşı ile birlikte başladığını fakat zaman geçtikçe onların ekipten ayrılmasını daha uygun gördüğünü söyledi. ilk üretim aşamasından sonra programı lisanslayarak ücretli bir biçimde satmak isteyen gençler, daha sonra piyasada oldukça çok aynı amaçta hizmet veren FTP istemcisinin olduğunu ve eğer ücretli satış yaparlarsa bu programlar kadar tutulamayacağını düşünerek satış yapmaktan vazgeçtiler ve bunun yerine açık lisans şekilde sanal ortama sürme kararı aldılar.

Henüz daha internet ve teknoloji kavramlarının bile yaygınlaşmadığı 2001’li zamanlarda bu tür üst düzey bir projeye kafa yoran üç öğrenci, plan ödevi şekilde geliştirdikleri bu yazılım yardımı ile hayatlarını kurtardılar ve halen de gelirlerini Filezilla üstünden elde etmekteler. bugünlerde de hızı, işlevselliği ve seriliği sebebiyle pek çok büyük hosting firması tarafından müşterilere önerilen Filezilla, dünya genelindeki internet sitesi geliştiricilerinin yüzde 95.1’i tarafından kullanılan uygulama büyük bir dosya aktarım yazılımı olmayı başardı.

Bunlar da ilginizi çekebilir !