Evtiko ile Gayrimenkul satışı artık 72 saat

Evtiko_logo-728x410

 

Evtiko, Türkiye gayrimenkul sektörüne teknoloji altyapısını kullanarak yenilikçi bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor.

Gayrimenkul satışında devrim: 72 saatte satış

Gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı getirerek, yeni kuşak gayrimenkul alım–satım çözümleri üretmeyi amaçlayan Evtiko, gayrimenkul satışlarına aracılık eden bir platform olarak pazardaki yerini aldı.

Mülk sahiplerinin konutlarını birkaç adımda, 72 saatten başlayan çok kısa bir zaman arasında, kolayca satabilmesine imkan tanıyan Evtiko’nun sistemi şöyle işliyor:

Satmayı istediğiniz evle ilgili bilgiler internet sitesindeki form doldurularak veya davet merkezi üzerinden Evtiko’ya iletiliyor. Bu bilgiler, uygulanan güncel veri algoritmaları ve SPK lisanslı gayrimenkul uzmanlarının yerinde incelemesi sonucu 48 saat içinde bir teklif veriliyor. Satıcı kabul ederse, en erken üç gün arasında olmak şartıyla, evin boşaltıldığı gün ödemesinin tamamını almaktadır.

Evtiko gayrimenkul sektörüne yenilikçi bir bakış açısı kazandırmayı ve evini satmak isteyenlerin öneri almak için akıllarına gelecek ilk adres olmayı hedefliyor. Bunun için piyasaya teknolojik dönüşümle birlikte hız ve güvenli bir çözüm sunuyor. Emlak sektöründeki diğer bileşenlerle de meslek birliğine gidecek olan Evtiko emlak şirketleri, emlak ofisleri ve ilan siteleriyle müşterek çalışarak bu sektörün gereksinim duyduğu hareketliliği ve hızı kazanmasına destek olacak.  Evtiko istanbul’dan sonra, yılsonunda Avrupa’ya; Barselona, Brüksel, Amsterdam ya da Berlin gibi bir metropole açılmayı hedefliyor.

Gayrimenkul sahiplerini bekleyen avantajlar

Türkiye’de geleneksel yöntemlerle bir evin satılması ortalama 109 gün sürüyor. Evtiko ise ev sahiplerinin anlaşma sonrasında 30 gün arasında dilediği zaman evi boşaltabilmesine ve aynı gün ödemesini almasına olanak tanıyor. Evtiko’nun sunduğu diğer avantajlar şöyle:

-Ev satarken karşılaşılan problemleri çözüyor: Doğru alıcıyı edinebilmek, sıkı pazarlık süreçlerine girmek, potansiyel alıcılara evi gezdirmek gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

-Ev sahiplerinin endişeye kapılmadan hayatına devam etmesini sağlıyor: yaşam düzenini bozmamak için “öncelikle satmalı sonra almalı” yada “Önce almalı sonra satmalı” düşüncelerine son veriyor. Evin satılıp boşaltılacağı güne satıcı karar veriyor.

-Adil ve gerçek teklif: SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlarının değerleme çalışması ve data algoritmaları ile hazırlanan raporlar neticesinde en adil teklifi sunulur.

Bunlar da ilginizi çekebilir !