Dosyalarınızı Sanal Ortama Aktarın

Bir internet sitesi oluşturmak için veya dosyalarınızı kendi hosting veya sunucularınızda barındırıp saklayabilmek için, önünüzde sadece 2 seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden birisi, cPanel’in size sunduğu imkan olan dosya yöneticisi servisi. Ancak bu servis gerçekten de işlemlerin eskort bayan bütününü oldukça yavaş bir şekilde gerçekleştiriyor. Dolayısıyla sizin de bu kadar vaktiniz yoksa bu servisi kesinlikle gözden çıkarın. Geriye de tek yol kalıyor. Filezilla

Filezilla, uzun yıllardan beridir online ortamda olan dosya yükleme servisidir. Bu güne kadar internet adreslerine ve hostinglere yükleme yaptıysanız, eminiz ki siz de Filezilla’nın değerini ve önemini biliyorsunuzdur. Öyle ki günümüzde bu tür web sektörü ile uğraşıp da Filezilla kullanmayan kişilerin sayısı gerçekten de çok az. Zamanında bu tür bir eksikliği farkeden Filezilla yöneticileri, bu eksikliğe bir çözüm niteliğinde olan Filezilla’yı geliştirmiş. Bugün de en çok kullanılan dosya aktarım programları arasında birinci sırada.

Filezilla,default olarak 21 portuna bağlanmaya çalışır. Bu port, tabii ki de zaman zaman sizin isteklerinize göre değişiklik gösterebilir. Bunun için mevcut olan port bölümüne, bağlanmak istediğiniz portu yazmanız yeterli olacaktır. Filezilla’nın ortalama boyutu 8-10 MB. Yani kullanıcıları pek fazla beklettiği söylenemez. Kısa bir süre içerisinde bilgisayarınızda hazır konumda bulunan Filezilla setup dosyasını kurduktan sonra da içerik aktarımına direkt başlayabilirsiniz. Ayrıca filezilla içerisinde mevcut olan diğer fonksiyonlar sayesinde de anlık olarak giriş yaptığınız siteleri kaydedebilir, bu sayede bir dahaki girişinizi daha seri gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !