Çiftlik Bank Mağduriyetleri Devam Ediyor

çiftlik-bank-dolandırıcılığı

 

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet AYDIN’ın 80 bin kişiyi dolandırarak 511 milyon TL vurgun yapması fırsatçıları harekete geçirdi. İstanbul’da 1650 kişiden kişi başı 500-1000 TL arası para toplayarak, mağduriyetlerini giderecekleri vaadiyle tekrar para istendi.

Çiftlik Bank soruşturmasında 3 kişi tutuklandı. Uruguay’a kaçtığı belirlenen şirketin 27 yaşındaki kurucusu Mehmet AYDIN’ın eşi Sıla AYDIN, savcılığa giderek teslim oldu.

Bu arada bu durumu fırsat bilen başka dolandırıcılar binlerce kişinin mağduriyetini kullanmaktan geri kalmadı. Ulusal kanalların yaptığı habere göre İstanbul’da 1650 kişiyi paranızı geri alacağız bahanesiyle kandıran dolandırıcılar 500 ila 1000 TL para istemiş.

Dolandırıcılar Bitmiyor

Avukatların yapmış olduğu açıklamaya göre paralarını geri alacağız diyen dolandırıcıların da şuanda telefonlarına ulaşılamadığı kaydedilmiştir.  Birileri, 500’er lira para verirseniz ‘Çiftlik Bank’taki paranızı kurtarabiliriz’ imasıyla kişilerden bir kez daha para alıyor. Çiftlik Bank mağdurlarının toplamda 80 bin kişi olduğunu düşünürsek 1650 sayısı bize düşük gelse de totale bakıldığı zaman çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyor.

Mağdurlar internet reklamları ile bulunup elden para alınıyor. Yani herhangi bir banka hesabına para yatırma söz konusu olmuyor. Sosyal medya hesaplarından yaptığı reklam ile ”Kaptırdığınız paranızı 500 TL karşılığında geri alır size veririm” diyen kişiye yine binlerce insan parasını kaptırdı. İstenilen parayı yatıran kişiler herhangi bir sonuç alamadı bir süre sonra ise sosyal medya hesaplarını kapatıp kaçan dolandırıcıya beddua etmekten başka yolları kalmadı.