Yeni Başlayan Blog Sahipleri İçin Google AdSense Hesabı Onay İşlemi

Google Adsense

İçerikler

 

İşte Google AdSense Hesap Onay Sürecini anlatmaya başlayalım …

Google Adsense programının neden çok popüler olduğunu ve neden diğer ağlar arasındaki en iyi reklam ağlarından birinin olduğunu biliyoruz; bugünlerde her yeni başlayanlar, Google AdSense Hesap Onayı’nı blogları için olabildiğince çabuk onaylatmak için bir rüyaya sahipler ancak çoğu zaman kolayca onaylanmıyor, ancak bugün Google AdSense Hesap Onay Süreci ile ilgili birkaç ipucu paylaşacağım,  böylece birkaç ay içinde Google AdSense Hesap Onayı’nı almanıza yardımcı olacaklardır.

Günümüzde Google AdSense Hesap Onay Süreci oldukça karmaşıktır, çünkü Google ekibi hesapları manuel olarak onaylamaktadır, site tasarımınız dağınıksa hemen onaylama yoluna gidebilir, ancak blog’unuzu için başvuru yapmadan önce bazı temel kuralları uygularsanız, o zaman blogunuz için Google AdSense Hesap Onayı’nı kolayca alacaksınız.

Yeni Başlayanlar İçin Blog Sahipleri İçin Google AdSense Hesabı Onay İşlemi

AdSense ekibi, temel beklentileri karşılayan blogları her zaman onaylar; Onay İşlemi’ne başvurmadan önce, Google tarafından belirlenen bazı temel gereksinimleri karşılamanız gerekir. Şimdi buradayız

Google AdSense Hesap Onay Süreci Temel Koşullar:  

Yüksek Kaliteli İçerik Yazma:  Kaliteli İçerik, blog yazarlarının dünyasındaki kraldır Önceki makalelerde,içerik yazma becerileri hakkında bilgi paylaşmıştım; Kaliteli içerik, eşsiz, yenilikçi ve net anlamlı içeriği ifade eder. Diğer bloglar -200 kelime yazıyorsa, siz makalenizde en az 500 kelime yazmayı hedefleyin. AdSense ekibi, kopyalayıp yapıştırılmış telif hakkı içeriği paylaşan blogları onaylamaz; bu nedenle, en az 500 kelime ile kaliteli makaleler yazmayı unutmayın. Blog, AdSense ekibinden onay almak için google’da dizine eklenmiş makalelerin  en az 5-10 dizinli makaleye sahip olmalıdır. Birden fazla kategoriniz varsa, her bir kategoride 5-10 makale olduğundan emin olun.  

Yeterli içeriğiniz olsun:  Yeni başlayanlar için, AdSense ekibi içeriği az olan blogları kolaylıkla onaylamadığı için, yeterli içeriğe sahip değilseniz veya blogunuzun bakım modunda olması durumunda, AdSense’ye başvurmamanızı öneriyorum. Her bir kategoride en az 5-10 kalite indeksli makale ve her makalenin onaylanması için en az 500+ kelime içermelidir.

Alan adı Yaşı En az 6 aydır:  Blogunuzun Google AdSense Hesap Onay Süreci ile devam etmesi için en az 6 aylık ölçütleri karşılamış olması gerekir. Bu, Google’ın resmi bir bildirisidir ancak belirtilen tüm temel kurallara dikkatle uyarsanız, o zaman 2 aylık alan adlarında da onay alabilirsiniz.

Alan Adı yerine subdomain uygulamayınız:  Kolayca onay almak için, başvuracağınız alan adı www.eticaretgunlugu.com gibi olmalıdır. Eticaretgünlüğü’nün subdomain alan adı www.marka.eticaretgunlugu.com üzerinden başvuru yapmayın.

Blog Tasarımı ve Yapısı:  Blogunuzun güzel görünümlü üstbilgisi, kenar çubuğu, altbilgi vb. olması gerektiği anlamına gelir. Blogunuz için hafif, çekici bir temayı etkinleştirdiğinizden emin olun. Blog açılış süreniz fazlaysa, onaydan geçmeyebilir. Bu nedenle, yüksek kaliteli temaları seçmeyin.

Web Sitesi İçeriği Resimleri:  Yeni başlayanlar, telif hakkıyla korunan içerik resimlerinin farkında olmayan blog yazarlarının çoğunda, Google AdSense Hesap Onay Süreci’ne geçmeden önce, blogunuzda telif hakkıyla korunan resimlerin bulunmadığından emin olun. Birçok acemi blog yazarı, diğer bloglardan resim kopyalayarak onay alamıştır. Bu nedenle, kendi resimlerinizi üretin, blogunuzda telif hakkıyla korunan resimlerin bulunmadığından emin olun ve o resimlere alt açıklama eklediğinizden emin olun.

Blogunuzun Google tarafından Kara Listeye Alınmadığını Kontrol Edin:  Google AdSense Hesap Onayı İşlemi’ne devam etmeden önce, blogunuzun arama motorları tarafından kara listeye alınmadığından emin olun. Bunun için bağlantıyı tıklamanız ve alan adınızın arama motorları tarafından engellenmediğinden emin olun, Kara Listede değilse, Onay işlemine devam edebilirsiniz.

Yasaklı İçerik:  “Yetişkinlere uygun içeriğe, telif hakkıyla korunan içeriklerine, uyuşturucuya alkol ile ilgili içeriğe, silahlara, yasadışı içerik ” herhangi bir ücret ödemeden sitenizde yer veriyorsanız, bu google ekibi tarafından dikkate alınıp onay sürecini etkilemektedir. Dolayısıyla, onay sürecinde yasaklı içerik olmadığından emin olunuz.

Blog’un Trafiği: Google AdSense Hesap Onay Süreci için, ziyaretçiler blogunuzun kalitesine göre onaylanacağından ziyaretçiler önemli bir faktör değildir. En azından blogunuzun 50 benzersiz ziyaretçiye ulaşmasını beklemenizi ve daha sonra  onaya göndermenizi rica ediyorum.

Diğer Reklam Şirketlerinin Reklamları: Blogunuzun, Adsense ekibinden onaylanmak için başka reklam şirketleri bulunmamalıdır. Onay Sürecine devam etmeden önce diğer tüm reklamları kaldırdığınızdan emin olun.

Web Yöneticisi Araçları: Blogcular Google webmaster aracında , yahoo web yöneticisi aracında ve bing web yöneticisi araçlarında bir hesap oluşturması gerekir; bu Onay İşlemi için önemli bir rol oynayacaktır. Yahoo ve Bing webmaster araçları için aynı web site üzerinden hesap oluşturuluyor. Bing webmaster aracında hesap oluşturduktan sonra yahoo webmaster aracına Bing tarafından yansıtılacaktır.

Yukarıda bahsedilen tüm ipuçlarını yerine getirirseniz, AdSense onayınızı 2 aylık bir blog ile bile kolayca alabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !