Türkiye’nin En Güzel Tasarımlı ve En Kullanışlı 10 Alışveriş Sitesi

alışveriş siteleri

İçerikler

Günümüzde online alışveriş siteleri güvenlik, fiyat uygunluğu, ürün kalitesi, hızlı teslimat, etkili müşteri hizmetleri gibi pek çok konuda büyük gayret gösteriyor. E-ticaretin olmazsa olmazı olan bu unsurlar alışveriş sitelerinin güvenirliği, müşterilerin tekrar alışveriş deneyimi yaşaması gibi gibi husurlarda en önemli etkiyi yaratıyor. Fakat tüm bunların yanında alışveriş siteleri site kullanım kolaylığı ve görsel tasarımları ile de ön plana çıkmayı bu anlamda da en yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti ve deneyimi sağlamayı oldukça önemsiyor. Online kullanıcılara markalarına karşı en baştan olumlu bir marka imajı vermek isteyen online alışveriş siteleri bu anlamda da birbirleri ile yarışıyor ve diğer konuların yanında tasarımları için de büyük paralar harcıyorlar.
Eticaretgunlugu olarak biz de bu alanda öne çıktığını düşündüğümüz online alışveriş sitelerini sizlerle paylaşmak istedik. Kişisel beğeniye dayalı olan bu konuda sizler de yorum olarak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

10- unnado.com

unnado

Unnadó, 2010 haziran ayında kuruldu. Kurulduğu günden beri tek amaçlarının anne, bebek ve çocuk sektörüne yeni bir soluk getirmek ve internet dünyasında alışkanlıkları bozmak olduğunu ifade eden mağaza, sektöründeki öncü firmalardan biri konumunda, tasarımı ve ilgi çekici görselleri ile listemizde 10. sırada yer buldu.

9- tozlu.com

tozlu

2001 yılından bu yana bayan giyim sektöründe faaliyet gösteren tozlu.com’un Türkiye genelinde de 50’ye yakın şubesi bulunmaktadır. Canlı, özenli tasarımı ve kullanım kolaylığı ile listemizdeki yerini aldı.

8- aloparca.com

aloparca

2012 yılında Oto Edirnekapı nın (1954) bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan aloparca, 2014 yılında grup şirketinden ayrılıp kendi başına sektörde yol almaya devam etmiştir. 41 farklı otomobil modeline ait her türlü yedek parçayı bünyesinde barındıran aloparca, kendine has tasarımı ve kullanım kolaylığı ile listemizde.

7- morhipo.com

morhipo

2011’de Boyner Holding çatısı altında kurulan morhipo. Türkiye’de yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları tek bir sitede toplayan öncü mağazalardan biri. Morhipo, tasarımı ve kullanım kolaylığı ile listemizin 7. sırasındaki yerini aldı.

6- trendyol.com

trendyol

trendyol.com, en çok aranan marka ve tasarımcıları herkes için ulaşılabilir yapma hedefiyle Mart 2010’da yola çıktı. Tasarımı klasik özel alışveriş kuluplerinden çok farklı olmasa da, sitelerini diğer alışveriş kuluplerine nazaran daha canlı ve ilgi çekici kılmayı başarıyorlar.

5- ciceksepeti.com

ciceksepeti

CicekSepeti.com Türkiye’de çiçekçilik anlayışını değiştirmek, en kolay ve en ekonomik yoldan çiçek göndermeyi sağlamak için 2006 senesinde kuruldu. Kullanışlı, kendine has tasarımıyla listemizdeki yerini aldı.

4- modanisa.com

modanisa

Modanisa.com, modern muhafazakar giyim tarzını benimsemiş bayanların, kendi giyim tarzlarına uygun ürünleri bulabileceği Türkiye`nin ilk online moda ve alışveriş sitesi olarak kuruldu. Güzel ve kullanışlı tasarımı ile listemizde 4. sırada.

3-  gittigidiyor.com

gittigidiyor

Online alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiren Türkiye’nin önde gelen pazar yerlerindendir. Hem satıcılara hem de müşterilere sunduğu imkanları sürekli geliştiren gittigidiyor, altyapı, tasarım ve kullanım kolaylığı ile de beğenilen ve öne çıkan alışveriş sitelerinden biri.

2-  n11.com

n11

Doğuş Planet, e-ticaret yatırımı olarak Haziran 2012’de n11.com’u hayata geçirdi. Alışverişin uğurlu adresi sloganıyla kısa sürede geniş kitleler tarafından kabul edilerek kullanılmaya başlanan n11, artık önemli alışverişler sitelerinden biri. Tasarımı ve kullanım kolaylığı ile de öne çıkan mağaza, listemizdeki yerini aldı.

1- hepsiburada.com

hepsiburada

1998 yılından bu yana Türkiye’de online alışveriş denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan hepsiburada, kısa süre önce eski tasarımından kurtularak yep yeni bir yüzle karşımıza çıktı. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan yeni tasarımı ve kullanım kolaylığı ile listemizde ilk sırada yer almayı başardı.

Bunlar da ilginizi çekebilir !