Shopify Yazılımı Nedir? Tema Oluşturulabilir mi? Ücretlendirme Bilgisi Nedir?

shopify-logo

Günümüzde yaygınlaşan e-ticaret hizmetleri, hizmet ve ürünleri sanal yollar üzerinden satın almak isteyen tüketiciler için özel bir ticari faaliyet olmaktadır. Bu ticari faaliyet sayesinde aranılan ürünün kolayca bulunması, ürün karşılaştırılmasının yapılması, bütçeye en uygun olan ürünün bulunabilmesi mümkün olmaktadır. Tabii bu e-ticaret işlemlerinin yerine getirilmesi için de ticaret erbaplarının kendileri için en uygun olduğunu düşündüğü bir yazılımı tercih etmesi gerekmektedir. Nitekim e-ticaret faaliyetleri bu yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu ihtiyaca gereksinim duyan e-ticaret işletmecileri için Shopify yazılım türünü önerebiliriz. Bu yazılımın en temel ve tercih edilmeye sebep olan özelliği, herhangi yazılım bilgisine sahip olmayan kullanıcıların bile yazılımın kurulumunu sağlayıp faaliyetini zorlanmadan yürütebilmesidir. Nitekim Shopify yazılımı bir kontrol mekanizmasıyla çalışmaktadır. Ana faaliyet Shopify ana merkezleri üzerinden sağlanır.

Shopify, e-ticaret işlemleri için kullanılan ve oldukça yüksek standartlara sahip bir yazılımdır. Bu yazılım bir grup arkadaşın Kanada’da  kurmuş olduğu bir türdür. Kullanıcılarına oldukça yüksek standartlarda hizmet imkânı sağlamış olan bu yazılım ile istediğiniz ürünlerin satışını yapabileceksiniz. Üstelik e-ticareti işlemleri ile yapacağınız ürün satışları için seçmiş olduğunuz diğer yazılımlarda bilgi birikimine ihtiyaç duyarken, Shopify yazılım türünde böyle bir ihtiyaca gerek duymayacaksınız. Nitekim Shopify yazılımı kontrol mekanizmasını kendi bünyesinde bulundurmakta olan bir firma olduğundan kullanıcının herhangi bir yazılım bilgisine sahip olabilesi gerekmemektedir. Belirli bir ücret ödemesi yapıp yazılımın satın aldığınızda kurulum ve üyelik işlemlerini yerine getirerek ürünlerinizin satışını sağlayabilirsiniz.

Shopify Kuruluşu Hakkında

Shopify yazılımı 2004 yılı içerisinde, Kanada üzerinde, kayak sporu ile ilgilenen bir grup arkadaş tarafından kurulmuştur. Esasında bir tesadüf de demek yanlış olmaz. Nitekim bu arkadaş grubu kayak spor ürünlerini satmaya karar verir ve yazılım arayışı içerisine girer. Ne var ki kendi ticari işlemlerine uygun düşecek bir yazılım bulamazlar. Bunun üzerine de kendileri için yazılım geliştirme kararı alırlar. Bu karar sonrasında hayata geçirdikleri yazılım, zamanla yayılmaya başlar ve birçok kullanıcının tercih ettiği bir yazılım haline gelir. Günümüzde kullanıcı sayısında ciddi bir artış sağlamış olan bu yazılım, gerek kolay bir kullanımı olması, gerekse yazılım bilgisi gerektirmemesi sebebi ile tercih edilmektedir. Bu yazılımı satın almış olan kullanıcılar kurulumunu sağlayıp hızlı bir şekilde ticari faaliyetlerini yürütebilmektedirler. Ayrıca yasal her ürünün satışı da bu yazılım ile mümkün olabilmektedir. Sizler de henüz Shopify yazılımı ile tanışmadıysanız internet adresini ziyaret ederek incelemelerinizi yapabilirsiniz.

Shopify Yazılım Özellikleri

Shopify, gelişmiş pek çok özelliğe sahiptir. Bunların en başında da istenilen ürünün satışını yapabilme imkânı sağlamasıdır. Yasal olması kaydıyla istenilen her ürünün satışını bu yazılım üzerinden sağlayabilirsiniz. Bu bir video olabilir ya da somut bir ürün de olabilir. Ürünün kurulumu da, kullanım kolaylığı ve hızı da en üst düzeyde olmaktadır. Bu da faaliyetlerinizi yürütürken herhangi bir engele takılmamanızı sağlar. Yazılımın kurulumunu gerçekleştirmiş olan Shopify yazılımı kullanıcıları, satışını sağlayacakları ürüne özel bir form katabilir, logo ekleyebilir. Bu yazılım logo paketleri gibi imkânlarıyla tüm bunları mümkün kılmıştır. Kolaylıkla satın alıp kullanabileceğiniz bu yazılım e-ticaret işlemleriniz için doğru bir yazılım tercihi olacaktır.

Shopify Kurulumu ve Kullanımı Nasıl Sağlanır?

Shopify yazılımı ücretli bir yazılımdır. Kişiler bu yazılım paketlerini satın alıp kurulumun sağladıktan sonra üyeliğini de yaparak e-ticaret işlemlerini başlatabilecektir. Bu yazılımı daha önce duymamış ya da deneyimlememiş olan kullanıcılara için ücretsiz deneme hakkı sunulmuştur. Kullanıcılara 14 günlük bir süreyi kapsayan ücretsiz dene sürümü gönderilebilmektedir. Bu deneme versiyonu ile kullanıcılar Shopify imkân ve hizmetlerini keşfedebilmektedirler. Bu ücretsiz hizmet süresinin tamamlanması sonrasında ise Shopify kullanımına devam etmek isteyenler için çeşitli paketler sunulacaktır. Kullanıcılar kendilerine en uygun paketi alarak kurulumunu yeniden sağlayabilecektir. Shopify yazılımını kurup sistemin ana sayfası üzerine gelen e-ticaret erbapları, “Get Started” üzerinden üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir ve Shopify yazılımını kullanmaya başlayabilir.  Bu adımdan sonra yapılacak olan işlemler Shopify yazılım merkezi tarafından kontrol edilebileceği için “Kullanabilir miyim?” endişesi taşımadan işlemlerinizi yürütmeye başlayabilir, hızlı bir şekilde ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Çok sayıda ödeme kanalları arasından seçiminizi yaparak yine bu yazılım aracılığı ile kullanabilmeniz mümkün olmaktadır.

Shopify Ücretlendirme Bilgisi

Shopify bir yazılım programı olarak belirli bir ücretlendirmeye tabiidir. Ancak daha önce Shopify yazılım türüyle tanışmamış olan kullanıcılar için 14 günlük ücretsiz deneme program paketi hazırlanmıştır. Deneme sürümünü kullanan ve memnuniyetini sağlayan kullanıcı 14. Günün sonunda bu yazılımın ücretli sürümünü satın alarak e-ticaret üzerinden ürün satışını gerçekleştirebilir. Bulut tasarımlı bir özelliğe de sahip olan Shopify yazılım programı her tarayıcı ile uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir.  Kullanımını uygun bulan e-ticaret erbapları aylık ya da yıllık olarak sunulan paketlerden bütçesine en uygun olan paketi tercih edebilir. Yıllık paketlerin ücretlendirme konusunda daha uygun fiyat sunduğunu söyleyebiliriz.  Sizler de size en uygun paketi tercih edip Shopify satın alma işlemini sağlayarak bu yazılımın sağlayacağı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Shopify ile Tema Oluşturabilir Miyiz?

Shopify yazılım türünün sağladığı oldukça fazla imkân bulunmaktadır. Bunlarda biri de tema ekleyebilme özelliğidir. Shopify kullanıcılarının her biri farklı bir ürün satışı sağlamaktadır. Bu sebeple de sistem üzerine çok çeşitli temalar eklenmiştir. Bu yazılım türünün kullanıcıları, satışını sağlayacağı ürünler için yazılımın sunmuş olduğu temalardan en uygun olduğunu düşündüğü temayı seçebilir. Ayrıca hazır temaları kendi ürünleri için uygun bulmayan kullanıcılar ise kendi tasarımlı temalarını oluşturabilirler. Shopify yazılım programı her iki imkânı da yazılımın kullanıcılarına sunmuştur. Tüm bunların dışında, Sistem üzerinden ücretli ya da ücretsiz olarak sunulabilen eklentilerden de tercihinizi yapabilirsiniz. Size en uygun tasarımı ve eklentiyi tercih ettiğinizde ürünlerinizi satış işlemlerini de bir o kadar iyi ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Seçimlerinizi Shopify kurulumunu gerçekleştirip üyelik işlemlerinizi de tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde yapabilir ve e-ticari işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Shopify Yazılımının Sağladığı Avantajlar

Shopify en gelişmiş yazılım türü olarak e-ticaretle ilgilenen kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Bu yazılımın kullanılması için özel bir eğitim ya da bilgi birikimine de gerek yoktur. Ana merkez üzerinden kontrol mekanizması oluşturulan bu yazılım ile her tarayıcı üzerinden kullanımını sağlayabilmek mümkün olmaktadır. Kullanıcı istediği ürünü (yasal bir ürün olması koşuluyla) kişisel olarak dizayn ederek satışa sunabilme hakkına da sahip olmaktadır. Özellikle ürünlerin kişileştirilebilmesi Shopify kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Bu gibi pek çok özelliği bünyesinde barındıran bu yazılımı e-ticaret işlemi yürütmek isteyen ticaret erbapları güvenle tercih edebilir, ticari faaliyetini gerçekleştirebilir.

Shopify İle Satılabilecek E- Ticaret Ürünleri Nelerdir?

Shopify yazılımı ile istenilen ürünün satışını yapabilme hakkı bulunmaktadır. Önemli olan satışı yapılacak olan ürünün yasal bir ürün olmasıdır. Satışı yapılabilecek ürünün somut bir niteliği olabildiği gibi soyut bir niteliği de olabilir. Diğer bir ifadeyle bu ürün dijital bir ürün olabildiği gibi bir ses dosyası ya da video tarzında bir ürün de olabilir. Shopify ile bunların satışını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kontrol mekanizması kullanıcılarda olmayan bu yazılım sizi yönlendirecek kolay bir şekilde kullanımını sağlayıp ürünlerinizin satışlarını gerçekleştirebileceksiniz. Tabii bunun için Shopify yazılımının satın alınması ve programın kurulumunun sağlanarak üyelik işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin sonrasında e-ticaret işlemlerinin faaliyetine geçmek ve ürün satışını başlatmak mümkün olacaktır. Bu işlemleri oldukça kısa bir sürede yapmak mümkün olabilmektedir. Özel bir yazılım bilgisine de ihtiyaç yoktur. Sizler de yüksek standartlarla hizmet sunabilen bu hizmetle e-ticaret işlemlerinizi yürütebilirsiniz.