• YARIM ALTIN
  1.222,06
  % -1,45
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7386
  % 0,45
 • € EURO
  7,5712
  % 0,86
 • £ POUND
  8,4877
  % 0,73
 • ¥ YUAN
  0,9470
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,0983
  % 0,66
 • BITCOIN
  64656,530
  % 1,61
 • BIST 100
  109.111,34
  % 0,94

Opera Yeni Tarayıcısı Opera Neon’u Sundu

Opera Yeni Tarayıcısı Opera Neon’u Sundu

İnternet tarayıcıları sektöründe Google’nin geliştirmiş olduğu Chrome modülüne rakip olabilitesi olan az sayıda tarayıcıdan birisi de Opera tarafından geliştirilen tarayıcılardı. Ancak aralarındaki yarışta Chrome her zaman 3 adım öndeydi. Buna rağmen Opera’nın yayınladığı son tarayıcıyla birlikte taşlar epey yerinden oynayacak değil. Normal bir internet tarayıcısına göre çok fazla ekstra özellik taşıdığını söyleyebileceğimiz Opera Neon, yeni özellikleri sayesinde piyasayı ele geçirecek gibi görünüyor.

 

Chrome mi Opera mı sorusu, annen mi baban mı sorusu gibi klişeleşmiş bir yere geldi. İki tarayıcının da birbirinden farklı pek çok yanı var. Dolayısıyla kullanıcının arzularına, kullanım türüne bağlı olarak bu sorunun cevabı da değişiklik gösteriyor. Ancak Opera’nın yeni geliştirdiği Opera Neon, sektöre hızlı bir giriş yaptı. Kısa sürede yayılan ve milyonlarca indirme sayısına ulaşan Opera Neon, pek çok bilgisayarda kullanılmaya başlandı bile.

Opera Neon, tasarımıyla dikkat çeken bir tarayıcı oldu. Arkaplanı saydam bir şekilde görmenizi sağlayan bu tarayıcı sayesinde arkaplandaki işlemlerinizi de takip edebiliyorsunuz. Ayrıca özellikle internet sitesi geliştiricilerinin işine yarayacak aynı anda iki sekme üzerinden işlem yapma özelliği de kullanıcıları epey etkiledi. Örneğin sol pencereden bir haber okurken sağ pencereden de Facebook üzerinden surf yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra internet ortamında çalışırken müzik açıp kapatmakta zorluk yaşayanlar için de sol tarafa bir müzik bölümü eklenmiş. Bu bölümden müziklerinizi kolayca değiştirip durdurabilirsiniz.

Opera Neon İndirme Linki : https://www.opera.com/tr/computer/neon

Bunlar da ilginizi çekebilir !