izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  481936,132
  % 2,45
 • BIST 100
  %

Nasıl izinli bir database oluşturabilirim ?

Nasıl izinli bir database oluşturabilirim ?

Mayıs ayında E-ticaret yönetmeliği çıktığından beri markalar artık üye kazanım çalışması yaparken çok daha titiz davranıyor. Önceden inbox kutumuz tanımadığımız markaların spam e-mailleriyle dolup taşıyordu. Şimdi ise durum daha çok farklı.  Markaların bir çoğu çıkan yasadan ciddi anlamda etkilenmiş durumda.  Hatta bazı markalar var ki e-mail gönderimlerini tamamen durdurma kararı aldı.

E-ticaretçiler bu sözüm size‘’ E-mail gönderimlerinizi durdurmak,markanıza yaptığınız en büyük kötülük.’’ Çünkü e-mail marketing maliyeti en düşük pazarlama kanalı olmasına rağmen, geri dönüşü en yüksek kanallar arasında. Direct Marketing’in yaptığı araştırmalara göre email marketinge harcanan her 1 TL’nin markalara geri dönüşü 50 TL‘dir.

Bu yüzden e-mail gönderimlerinizi durdurmak yerine size tavsiyem izinli üye kazanım projeleri yaparak organik datanızı oluşturmak ve gönderimler yapmaya devam etmek.

Peki markalar izinli üye sayısını nasıl arttırabilir?  İşte sizin için bazı önerilerim ;

Üyelik Formları

pop-up

Web sitenize yerleştireceğiniz üyelik ve pop-up formlarıyla sitenize giren üyelerinizin %5-8’ini yakalamanız mümkün. Burada dikkat etmeniz gereken noktalardan biri formlarınızın mutlaka yasaya uygun olması gerekli. Formların hemen altında kullanıcınızdan izin aldığınız bir yazı ve checkbox koymalısınız. Kullanıcı bu checkbox’ı işaretleyerek kendilerine e-mail göndermenize izin vermeli.

Sosyal Medya Kanalları

Sosyal medya,  potansiyel müşterilerinizin en aktif olduğu kanallardan biridir. Buradaki dataları veri tabanınıza çekmek markanız için oldukça faydalı olacaktır. Facebook sayfanızda yapacağınız özel bir app ve ya formla takipçilerinizin e-mail adresi başta olmak üzere ad, soyad gibi bir çokdemografik bilgisine ulaşabilirsiniz.

Arkadaşına Gönder Formları

E-maillerinizin herhangi bir köşesine ekleyeceğiniz ‘’arkadaşıma gönder ‘’ butonuyla veritabanınıza katkıda bulunabilirsiniz. Bu kampanyaların ucuna ekleyeceğiniz iyi bir havuç  (indirim, ücretsiz kargo vb.) olursa kullanıcının sizi arkadaşlarına önermesi daha kolay olacaktır.

Adwords Çalışmaları

adwords

İlgili hedef kitlelerinizi belirleyip web sitenize trafik sağlayarak üye kazanımı sağlayabilirsiniz.Unutmayın Adwords yapmazsanız sitenize trafik çekmeniz pek mümkün değil. Trafiği olmayan bir markanın database’ini arttırması da oldukça zor ve bir o kadar da hayalperest.

 

Yukarıda bahsettiğim maddeler, üye kazanım çalışmaları için en sık kullanılan yöntemlerden sadece bir kaçı.  Sizde bu kanalları kullanarak database’inizi büyütebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !