ist ve istanbul Uzantılı Alan Adları Satışta !

Uzun süredir piyasaya çıkması beklenen ist ve istanbul uzantıları, sonunda satışa sunuldu. Oldukça iyi satış oranlarına ulaşması beklenilen bu uzantılar, şimdiden en çok satanlar listesine girmiş durumda. Neredeyse her ülkenin gelişmiş şehirlerinin, kendi şehirlerine özel alan adı uzantısı bulunmakta. Ancak hem Türkiye’nin hem de Dünya genelinde en çok insanın bulunduğu İstanbul’da daha önce bu tür bir çalışmaya imza atılmamıştı. Bu konuda bilgilendirilen yetkililer, ist ve istanbul uzantılarının aktif olması için gereken yerlere başvuruları tamamlamıştı.

Bu yeni alan adlarının piyasaya çıkması ile birlikte, hem İstanbul’da ikamet eden hem de ülkemizin çeşitli noktalarında bulunan kurum ve kuruluşların, bu alan adlarına geçeceği tahmin ediliyor. Öyle ki ülkemizde çıkan bir alan adı uzantısının sadece Türkiye ile sınırlı kalmaması, tüm Dünya’ya yayılması gerekiyor. Bununla ilgili belediyelerin de benzer adımlar atacağını düşünüyoruz. Ayrıca İstanbul’da hizmet veren birçok kurum ve kuruluş da alan adları herkese açık bir şekilde satışa sunulduktan sonra, alan adlarını almaya başlayacaklar.

Şuan için alan adı uzantıları ile ilgili belirlenen herhangi bir fiyat bulunmamakta. Bu fiyat, ilerleyen tarihlerde uzantılara olan ilgi ve alakaya göre değişiklik gösterebilecek. Şuan uzantıları sadece kurum ve kuruluşlar temin edebiliyor. Bireysel başvurular ise 5 Mayıs itibari ile başlayıp, alan adı için ilk ödemeyi yapan kişi alan adının sahibi olacak. Tüm vatandaşlarımızı, bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz…

İlginizi çekebilecek yazılar!

Alan Adı (Domain), Alt Domain (Subdomain) Nedir?

Hangi Alan Adı Uzantısı Daha Kullanışlıdır ?

En Ucuza .top Alan Adı Alın !

Blog İçin Alan Adı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Dikey e-ticaret sitelerinin alan adı seçimi

Domain (Alan adı) seçiminde 10 önemli kriter

Domain uzantılarının anlamları ve kullanım alanları nelerdir?

Alan Adı (Domain ) Nedir ?

Bunlar da ilginizi çekebilir !