• YARIM ALTIN
  1.222,06
  % -1,45
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7417
  % 0,52
 • € EURO
  7,5888
  % 1,02
 • £ POUND
  8,5028
  % 0,87
 • ¥ YUAN
  0,9486
  % 0,36
 • РУБ RUBLE
  0,0986
  % 0,89
 • BITCOIN
  64427,676
  % 1,20
 • BIST 100
  109.111,34
  % 0,94

Hindistan% 30 İndirimine Rağmen Venezüella Kriptoyu Reddetti

Hindistan% 30 İndirimine Rağmen Venezüella Kriptoyu Reddetti

Hindistan hükümeti,%30’luk bir indirim ile Hindistan’ı yakalama girişimi olmasına rağmen Venezüella’nın devlet destekli Kripto Parası, Petro’yuresmen reddetti. Latin Amerika ülkesi petrolüne bağlı olarak, istikrarlı ve kesintisiz bir tedarik dünyanın en kalabalık ülkelerinden birinin büyümesinde anahtardır. Venezüella, ABD’nin yaptırımları ile birleşerek, hükümetini sürekli olarak daha yaratıcı yollardan yola çıkmaya zorlayan ciddi ekonomik servetin ortasında bulunuyor.

Hindistan’dan Venezüella’ya, ‘Gracias, No Gracias’

Hindistan dışişleri bakanı Sushma Swaraj, “Hindistan Rezerv Bankası tarafından yasaklandığı için Kripto Para biriminde herhangi bir ticaret yapamayız. Ticaret için hangi ortamı kullanabileceğimizi göreceğiz. ”Ülkesi, Venezüella ve İran arasındaki ilişkileri vurgulamak için tasarlanmış bir konferansta konuştu.

Hindistan’ı kurtaran her iki ülke de ABD ekonomik ve sıkılaştırıcı yaptırımların odak noktasıdır. İran ayrıca Hindistan petrolünü de alıyor ve aynı zamanda mevcut Amerikan yönetiminden daha savaşçı tutumlara da maruz kalıyor. Söylentiler, İslamiCumhuriyetin devlet destekli bir Kripto kendi versiyonu ile başlamasıyla etmesiyle ilgili olarak uzunca bir döneme sahiptir. Şimdiye kadar, sadece Venezüella, yaptırımları engellemek için özel olarak tasarlanmış bir parayı resmen piyasaya sürdü.

Bu yılın nisan ayının sonunda Venezüella başkanı Nicolas Maduro, petrolün bir milyardan fazla kişiye akmasını ve aynı zamanda petrolün benimsenmesini artırmayı amaçlayan iki yönlü bir strateji önermiştir. Esasen, Hindistan’ın Petros’ta ödeme yapması gerektiğinde, Sayın Maduro, %30’a varan oranlarda önemli fiyat indirimleri sözü verdi. Hayal edildiği kadar uzun sürmedi: İran ve Hindistan gelecekteki petrol ticaretinde ABD dolarını kullanmayı kabul ettiler.

Hindistan Merkez Bankası Kripto Parada Kenetlendi

Hindistan’ın merkez bankası alt coine karşı sert bir şekilde hareket ettiği ve yerel çıkarlarla mücadele etmek için yasal önlemler ve yasaların uygulanmasından dolayı Kripto Para birimi ile kendi ılımlı ilişkisine sahip. Merkez bankası, bir ay önce, tüm kurumları, Kripto Para birimini ele almaktan yasal düzenlemeler kapsamında yasakladı ve kullanımlarını ve satın almalarını yasaklamak zorunda bırakmaları gerektiğinde ısrar etti.

Bankalar da merkezi olmayan paraya erişim sağlayamayız mantığı var. Hükümet, popüler alt düzey fiyatkurlarını dolaşımdan kaldırmak için bugüne kadar devam eden terörizm ve suç temalarını kullandı.

Bunlar da ilginizi çekebilir !