Cepmax deneyimlerim son yazım!

cepmax_deneyimlerim

 

 

Sevgili okurlarım,

Çok sabrettim ve yapılanları sizlere anlatarak deneyimleri noktalayacağım. Geçen ay şirkete gittim. Elimde 13 tane soru ile karşıma yönetici değilim diye her yerde kendini aklayan Tayfun ismindeki şahıs çıktı. Bu kişinin mobilonda da yaptıkları ortada… Her neyse arkadaş sorularımın hiçbirine cevap vermedi. Beni biran önce oradan göndermeye çalıştı. Yaptığımız on dakikalık konuşmadan anladığım şudur sevgili arkadaşlar. Şirketi kuran kişiler kimlerse eğer, bu ve bunun gibi kişilere her şeyi bırakmışlar. İstedikleri gibi at koşturdular şirkette. “Sistem bugün sorun yaşadı ve bu kişiler onu arayanlara başka işleri anlatmaya başladılar. Kanıtlar elimde…” Kafalarına göre de kurallar koydular. Konuşmada söylediğim önerilerimin de hiçbirini bitiremedim. Çünkü dinlemedi sürekli lafımın içine girdi konuyu değiştirmek istedi. Şöyle bir örnek vereyim. Sistem içi mesajlaşma gelecek demişlerdi bende şöyle bir öneri de bulundum. Sistem içi mesajlaşma illegal yapıların uğrak noktası olacaktır, demeye kalmadı. Lafımı bitirmeme izin vermedi ve boş şeyler anlatmaya başladı. Sonra susturdum kendisi ve dedim ki 10 bin kişilik illegal yapı geldi görevleri tamamen yaptılar ama arada işlerini de konuştu sen nasıl engel olacaksın dedim ve bana ben öyle anlamadım dedi bana bende lafımı bitirmeme izin verseydiniz dedim. Sorularımın hepsini hazırladığım gibi makalenin altında yazacağım.

Şimdi gelelim asıl meselelere, Google ile çalışıyorsun. Google sistemi şöyle çalışıyor. Uzunca bir süre inandık da onlara biraz araştırma ile kendim de Google den para kazandığım için İnternet sitemlerimden işleyişi anladım. Google Adsense diye bir şey var. Reklamların izlenir Google sana günlük kazançlarını Adsense’te gösterir. Her ayın 21-22 gibi paralar hesabınıza yatırılır. Belirli bir ödeme limiti vardır ve bu ödeme otomatik olarak hesaba yatırılır. Bir banka hesabı tanıtılır Google o banka hesabına 1 TL nin altında bir miktar yatırır. Siz o miktarı, Adsense hesabınıza girer onay kodu olarak yazarsınız. Bundan sonra üst limite ulaşınca da her ay o para hesaplara yatırılır. Ayrıca ilk kullanıcılarda Google posta yoluyla bir pin gönderiyor. Bu pin 1 ay içerisinde geliyor. Pin’i girince paranız aynı gün yada 3-5 gün içerisinde yatırılıyor. Kısacası 55 günlük bu şirketin pini girip parasını da şimdiye kadar almış olması gerekiyor.

  Çalışanların Motivasyonunu Arttırmanın Yolları

Şimdi bu tarz işler yapacak şirket sahiplerine öneri; Siz siz olun vizyonu dar insanları işinizi yönetmesi için işinizin başına getirmeyin. Üyelerinize sordukları sorulara direk hesabınızı kapatabilirsin diye cevaplar veriyorlar. Üyeler de gidip Google’a olumsuz yorumlar yapılıyor. Sen aktif olmayan üyelerini kazanmayı düşünmen gerekirken aktif çalışan üyeleri bu şekilde kaybediyorsun.

Gelelim şirkete gidip sorduğum sorulara buyurun cevaplarını alamadığım sorularım.

CEPMAX SORULAR VE ÖNERİLER

 1. Uygulamanın bakım ve güncelleme çalışmaları 03:00-08:00 saatleri arasında yapılmalıdır. Bu şekilde insanların genelde uyku dilimine denk geldiği için kullanıcılar tarafından da anlayış gösterilir.
 2. Sistemde olacak olan gelişmeler ile ilgili kullanıcılara tarih verileceği zaman mutlaka 2 veya 3 gün ileri tarih verilmeli. Çünkü uygulama startı verildiği günden bugüne dek verilen tarihler her zaman aksadı ve bu aksama hem mevcut kullanıcılarda hem bu projede yer almak isteyen kullanıcı adaylarında moral bozukluğuna sebebiyet verdi. Dediğim gibi yaparsak eğer sizlerin planladığınız tarihte bitirmeniz durumunda örneğin 2 gün ileri tarih verilmişse sizler 2 gün erken bitirmiş olacağınız için şirketimiz kullanıcılar nezdinde ayrıca Güven tazelemiş olacak.
 3. Sistem içinde mesajlaşma dışında tüm ekiplerimizle online toplantı yapabileceğimiz bir eklenti olması olmazsa olmaz acil bir ihtiyaçtır.
 4. Sistemde yaşanan ilk gün sorunları nedeniyle ekiplerimizde birçok kullanıcı pasif duruma düşmüştür. Pasif kullanıcıları geri kazanmak adına sistemin son güncellemesi tamamlanınca tüm üyelere SMS gönderip sistemin artık sorunsuz olduğu ve uygulamayı rahat bir şekilde kullanabilecekleri ve kazanç sağlayabilecekleri ve şu ana kadar yaşanan sorunlar için özür mahiyetinde ve bilgilendirme mahiyetinde mesaj göndermek. Hem pasif kullanıcıları geri kazanmamız yönünden hem de onları değerli olduklarını hissettirmek yönünden önemli bir adım olacaktır.
 5. 16 yaş sınırı doğum günü ile mi? Yoksa yıl olarak mı?
 6. Sistem içi mesajlaşma gelmesi bence yanlış, nedeni ise terör örgütleri veya yasa dışı eylemlerde haberleşme uygulaması olarak kullanılabilir. Bunların uğrak yeri olma olasılığı çok yüksek.
 7. 6ıncı maddeye istinaden… Herkesin birinci line yani kendisinin sponsor kodu(referans kodu) ile kayıt olan kişilerin telefon numaralarının görülebilmesini istiyoruz. Benim için bu madde çok önemli! İnternet sitesi olan kişilerin başlıca sorunu budur.
 8. Google ücretleri 45 günlük bir zaman diliminde ödüyor. Şirketin her ay çok fazla üye artışı yaşayacağı göz önüne alırsak, Bu farkı nasıl kapatmayı planlıyorsunuz?
 9. 16 yaş sınırımız bulunmakta, buna istinaden para talep etmelerde üyeler kendilerine ait olmayan banka hesaplarına para çekebilecekler mi? Ya da bir sınırlama mevcut mu?
 10. Verilen sözler aksamalı gerçekleşiyor. Biz bunlardan olumsuz etkileniyoruz. Üyelerden sıkıntılı mesajlar alıyoruz. Standart bir düzene ne zaman geçilecek?
 11. En önemli soru: Toplam süre kaç dakika ya da saate inecek?
 12. Aile, eş ve soyadı ile ilgili bir sınırlama mevcut mu? Networkçü şahıslar 10 derinliği değerlendirmek isteyeceklerdir.
 13. Kazançları arttırmak için reklamların yanlarına neler gelecek?
  Astropay Sanal Ödeme Yöntemi

Sadece 13. soruya cevaben 34 tane ek kazanç yöntemi gelecek demişlerdi.