Blogunuzda Tanıtım Yazıları Yayınlayın

google

Merhaba blog sahipleri. Bugün sizlerle sitenizde tanıtım yazısı yayınlamayı, bu yazılar ile de gelir sağlamayı işleyeceğiz. Öncelikle eminiz ki blogunuzun iyi yerlere gelebilmesi için her gün oldukça büyük çabalar veriyorsunuz. Dolayısıyla da verdiğiniz bu çabaların karşılığını almayı istiyorsunuz.

Aslında bloglar, genel anlamıyla gelir vermeye ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında başlarlar. Tabii ki de sizin, blogunuza olan ilginiz ve blogunuzda paylaştığınız içerikler de bu sürenin oynamasında en büyük etkenlerden biridir. Şöyle düşünün ki günümüzde birçok farklı blog var. Örneğin siz teknoloji sektöründesiniz. Sizinle aynı sektörde olan ve sizinle yakın içerikler paylaşan bir yığın blok olduğunu kesinlikle farketmişsinizdir. Eğer ki sektörünüzde lider olmak istiyorsanız, bu tür blogları geride bırakabilmek için özgün ve daha önceden hiç yayınlanmamış yazılar yayınlamalısınız. Bununla ilgili örnek olarak  EticaretGünlüğü internet blogumuzu örnek alabilirsiniz. Bu blog, sitesinde paylaştığı içerikleri oldukça özenli bir şekilde seçmektedir. Örneğin x sitesi daha önceden bir telefonun tanıtımı ile ilgili yazı yayınladı ise EticaretGünlüğü bu telefondan uzak durur. Çünkü aramalardan gelen sonuçlar, direkt olarak diğer siteye yönlenecektir.

 

Şuan haklı olarak bu konunun tanıtım yazıları ile ilgili ne ilgisi olduğunu sormaktasınız. Bunu anlamak için empati kurmanız yeterli olacaktır. Örneğin siz bir firma sahibisiniz ve firmanızın reklamını çeşitli internet sitelerinde yaptırmanız gerekiyor. Önünüzde de iki yol var. Birinci site tamamıyla özgün içerik paylaşan ve oldukça aktif bir site. Diğer site de tam tersine daha önceden farklı sitelerde yayınlanan yazıları alıp kendi internet adresinde paylaşıyor. Bu site paylaştığı yazılardan herhangi bir ziyaretçi sayısı toplayamaz, çünkü gelen aramalar direkt olarak bu yazıyı önceden yayınlayan kişinin sitesine doğru yönlenecektir. Buradan da anlaşılacağı üzere kopya içerik girilen internet sitelerinden tanıtım yazısı satın alınmaz.

İlgili Makale: A’dan Z’ye Blog Oluşturmak