İçerik Eklemeden Site Trafiği Arttırılabilir Mi?

seo


Siteniz içerisinde içerik eklemeden trafik arttırmak imkansız bir durum olarak görülmektedir. Günümüzde bu durum düşündüğünüz kadar zor değildir. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız ipuçları sayesinde içerik eklemeden trafik nasıl artırılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Site içerisinde bulunan mevcut içeriklerinizi kullanarak trafiğiniz ortalama yüzde elli oranında yükseltebilirsiniz. Özellikle internet adresiniz üzerinde çok sayıda içerik yer alması durumunda bu içerikleri tekrardan yapılandırmanız gerekir. İçerik eklemeye göre çok daha daha karlı ve kısa dönemde daha yüksek dönüşüm sağlayan bu uygulama sayesinde mevcut içeriklerinizi kullanarak gelecek dönemlerinize yatırım yapabilirsiniz.

İçerikleri Yapılandırın

Trafik arttırmak için yapacağınız ilk şey mevcut içeriklerinizi tekrardan yapılandırmadır. İlk olarak yapılandırmak için bir içerik seçmelisiniz. İçeriği seçtikten sonra odak anahtar kelimenizin farklı varyasyonlarını belirleyin. Araştırma sonucunda ortaya çıkardığınız odak anahtar kelimenizin varyasyonlarından bir araya gelen uzun bir liste oluşturacaksınız. Bu anahtar kelimeler arasından en alakalı olan anahtar kelimeleri içeriklerinizde kullanabilirsiniz.

Benzer Konulu İçerikleri Bir Araya Getirin

İçerikleri tekrardan yapılandırma ve anahtar kelime araştırması yaptıktan sonra blogunuzdaki benzer içeriklerinizi bir araya getirebilirsiniz.  Tek başına içerikleriniz istenilen trafiği sağlamadığı zaman alakalı konularda olan içerikleri birleştirmeniz trafik oranını yükseltecektir.

Benzeri içerikleri bir araya getirirken;

  • Bir araya getirilecek olan içerikleri 301 yönlendirmesi ile oluşturacağınız içerik dizinine yönlendirin.
  • İçerikte konu bütünlüğü ve akışı bozulmaması gerekir.
  • İçerikte bulunan yapılan yorumları birleştirerek tekbir içerikte toplayın.
  • İçerik birleştirme ile beraber yeteri kadar trafik sağlamayan içeriklerinizi bir araya getirebilir ve kapsamlı bir kılavuz hazırlayabilirsiniz.

SSS Bölümü Eklemesi

SSS bölümü, sitenizi ziyaret eden size soru sormasına yardımcı olan faydalı bir bölüm olarak yer alır. Bu bölümler ile içerik yaparken yeni fikirler edinmenizin yanında kullanıcılar sorularına yanıt bulabilmek için sitenizi ziyaret etmektedir. Bu uygulama da trafiğinizi arttırmaktadır.

Grafik Eklemesi

İçeriklerinizde grafik kullanmak trafik üzerinde direkt etkisi bulunmamaktadır. Bununla beraber bu uygulama sayfanızın kalitesini yükselmenize ve markanızın güvenilir olmasına yardımcı olmaktadır. Bu işlemle beraber site içerisinde etkileşim oranı yükselecek ve trafiğinizde olumlu etkisi bulunacaktır. Grafiklerle beraber resimler ya da videolar ekleyebilir ve içeriğinizi daha zengin hale getirebilirsiniz.

Site içerisinde bulunan içeriklerinizi yeniden değerlendirerek trafik oranınızı yükseltebilirsiniz. Mevcut içeriklerin bu uygulama ile beraber yeni bir içeriğe dönüştürülmesi sizlere internet üzerinde yeni bir yatırım getirisi sunmaktadır. Bununla beraber yeniden içerik değerlemesi yüksek dönüşüm sağlayan bir uygulama olarak yer almaktadır. Site içerisinde mevcut içerikleri yeniden yapılandırmak özellikle zaman konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Site içerisine yeni bir içerik ekleme belirli bir zaman alabilir. İçerik güncelleme ise çok daha hızlı ve kolay yapılmaktadır. Blogunuz içerisinde çok sayıda içerik bulunması durumunda yeniden yapılandırılması önemlidir. İnternet üzerinde ileriye dönük trafik konusunda daha fazla yatırım yapmak isterseniz yeni içerik eklemenin yanında blogunuzda yer alan eski içerikleri unutmamanız gerekir.